Ενισχυτική Διδασκαλία

Ενισχυτική Διδασκαλία 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι πρόκειται να ξεκινήσει η Ενισχυτική Διδασκαλία Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2023-2024.

Σύμφωνα με τη σχετική ΥΑ η διδασκαλία θα περιλαμβάνει τα μαθήματα Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Η ενισχυτική θα γίνεται στο 2ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου, το οποίο έχει οριστεί να λειτουργήσει ως Σχολικό Κέντρο Αντισταθμιστικής Εκπαίδευσης, δηλαδή ως χώρος ενισχυτικής διδασκαλίας που θα δέχεται μαθητές και μαθήτριες από όμορα γυμνάσια του Δήμου Χαλανδρίου.

Σε περίπτωση ενδιαφέροντος, η σχετική αίτηση που επισυνάπτεται μπορεί να σταλεί συμπληρωμένη στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου ή να παραδοθεί εκτυπωμένη και συμπληρωμένη στη Διεύθυνση του σχολείου.

Υπόδειγμα_1 αίτησης_δήλωσης μαθημάτων 2023_24