“Πράσινη Σημαία” – Βράβευση

Έχουμε τη χαρά να σας ενημερώσουμε για τη βράβευση του Σχολείου μας με την “Πράσινη Σημαία” των Οικολογικών Σχολείων για δεύτερη συνεχόμενη φορά.
Το διεθνές πρόγραμμα του Federation of Environmental Education “Οικολογικά Σχολεία” επιβλέπεται από την Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Φύσης (ΕΕΠΦ), η οποία επιβραβεύει τα σχολεία που έχουν έντονη περιβαλλοντική δράση για δύο συνεχόμενα εκπαιδευτικά έτη.
Μετά τη διαδικτυακή μας βράβευση το 2020 θα παραλάβουμε ξανά την “Πράσινη Σημαία” σε εκδήλωση που θα γίνει στις 30 Μαρτίου 2024 στο Μουσείο Μπενάκη. Στην εκδήλωση θα παραστεί και δεκαμελής ομάδα μαθητών του Σχολείου μας, η οποία τα παρουσιάσει τις δράσεις μας. Η πρόσκληση ισχύει και για Γονείς και Κηδεμόνες.
Θα είναι τιμή μας να σας συναντήσουμε εκεί και να συμμετάσχετε στη χαρά της βράβευσης του Σχολείου μας.